Informace o výjezdové jednotce

• 13. 3. 2017 byla zastupitelstvem města Seč schválena výjezdová jednotka JPO V Sboru dobrovolných hasičů Žďárec u Seče.
  • Zřizovatelem je město Seč a provozovatelem je SDH Žďárec u Seče.
  • Jednotka musí vyjet do 10 minut od vyhlášení poplachu nejméně v počtu 4 členů.
  • JSDH Žďárec u Seče působí v místě obce, na vyžádání může zasáhnout mimo obec (jako například v případě června 2020, kdy byla jednotka vyslána na pomoc při bleskových povodních v obci Míčov-Sušice).
  • Poplach jednotce vyhlašuje KOPIS HZS Pardubice ve formě SMS a hlasových zpráv na mobilní telefony členů výjezdové jednotky a možnosti vyhlášení poplachu sirénou.
  • Výjezdová jednotka má k dispozici 2 plně vybavená výjezdová vozidla: RZA Volkswagen Transporter Syncro a DA Ford Transit Custom.