Absolvovali jsme stáž u profesionálních hasičů v Chrudimi

V sobotu 26. 10. 2019 se členové výjezdové jednotky JSDH Žďárec u Seče účastnili stáže na stanici u profesionálních hasičů v Chrudimi. Nejdříve jsme si zopakovali užívání dýchací techniky a to od teoretické části až po tu praktickou.

Při pauze a přípravě oběda se najednou ve všech místnostech rozsvítilo červené tlačítko. To znamenalo jediné – poplach. Všichni jsme přerušili veškerou naší činnost a rozeběhli jsme do garáží. Společně s profesionální jednotkou jsme dokázali vyjet ze stanice do necelé minuty. Při jízdě jsme se dozvěděli, že jedná o záchranu kočky z vody. Po příjezdu na místo jsme zahájili záchranu kočky, která se pohybovala po velmi úzkém břehu a byla velmi vystrašená.

Za necelou půl hodinu jsme se vrátili zpět na stanici, kde nás čekal oběd. Po obědě jsme dále absolvovali školení první pomoci a následovalo školení o komunikaci pomocí vysílaček. Do večera se poté již žádná událost nestala a v neděli ráno jsme se vrátili zpět do Žďárce u Seče. Velmi zajímavý den strávený s profesionálními hasiči si všichni zúčastnění členové výjezdové jednotky užili.