Hurikán Sabina také řádil ve Žďárci u Seče

V pondělí 10. února 2020 se po obědě dostal do oblasti Železných hor hurikán Sabina. Krom četných problémů v celém našem okolí také hurikán do značné míry řádil v naší obci.

V první řadě měl hurikán na svědomí výpadky elektrického proudu v obci Žďárec u Seče (a celém okolí). Výpadky jsme evidovali před 14 hodinou a večer okolo 19 hodiny. S tím byly rovněž spojeny výpadky veřejného osvětlení, které ovšem Technické služby města Seč velmi rychle vyřešili.

V celém okolí naší obce došlo ke značnému poškození větví stromů – ať už to je v lesích nebo nad pozemními komunikacemi. Právě v pondělí 10. února 2020 jsme po 17 hodině vyjížděli ke kravínu, kde jsme odstraňovali nebezpečné větve. Rovněž jsme při průjezdu naší obcí prováděli úklid popadaných větví.