Oslavili jsme 75 let od založení našeho sboru

V sobotu 11. května 2019 jsme oslavili 75 let od založení Sboru dobrovolných hasičů ve Žďárci u Seče.

Videosestřih Oslav 75 let od založení SDH Žďárec u Seče:

Před 13 hodinou se na silnici “pod skálou” začaly řadit hasičské vozy ze sborů ze Žďárce u Seče, Seče, Bojanova, Míčova, Běstviny, Počátek, Třemošnice a Kraskova. Průvodu se účastnilo celkem 11 vozidel. Za zvuku sirén a blikání majáků zakončila vozidla s praporečníky a hosty svou slavnostní v areálu za kulturním domem.

Poté proběhlo zahájení, přivítání hostů a slavnostní nástup. Při této příležitosti byly předány dary a ocenění hasičům.

Poté se většina přesunula na louku, kde se konala okrsková soutěž v požárním útoku. Na stupni vítězů se umístili jako 1. SDH Hoješín, 2. SDH Počátky, 3. SDH Žďárec u Seče, 4. SDH Seč, 5. SDH Vápenný Podol a SDH Bojanov.

Kompletní záznam Oslav 75 let od založení SDH Žďárec u Seče:

Nakonec programu byl pro návštěvníky připraven unikát v podobě hasičské stříkačky PS-8 z roku 1945, kde k hašení byly použity konopné hadice, které se dnes už málo vidí. Na samotný závěr programu proběhla prohlídka hasičské zbrojnice a naší techniky.

Celé odpoledne bylo doprovázené hudbou. Pro návštěvníky bylo připraveno občerstvení a pro děti pirátský skákací hrad. I když ze začátku programu spadlo pár kapek, tak i přesto si to všichni zúčastnění užili.

Kompletní fotogalerie zde (klikněte)

Autor článku: Zdeněk Sasín ml., Události Online/Chrudimský deník
Fotografie a video: Jakub Mrázek, SDH Žďárec u Seče