Převzali jsme nový dopravní automobil Ford Custom

21. leden 2022 – nejvýznamnější událost v novodobé historii našeho sboru. Z rukou starosty města Seč, pana Marcela Vojtěcha, jsme převzali klíče od nového dopravního automobilu Ford Custom.
Jakmile bude lepší epidemiologická situace a počasí, rádi vozidlo naším občanům a příznivcům představíme při slavnostním křtu automobilu.
Bez významné podpory Město Seč – oficiální stránka bychom nikdy zbrusu nové vozidlo v naší hasičárně nezaparkovali. Velké poděkování patří panu starostovi města Seč, místostarostovi města Seč, Radě města Seč, Zastupitelstvu města Seč a zaměstnancům městského úřadu.
Vozidlo v hodnotě 1 098 280,70 Kč bylo financováno z dotace Ministerstva vnitra –
Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR částkou 450 000 Kč, dotací od Pardubický kraj 300 000 Kč a rozpočtu města Seč ve výši zbývajících nákladů 348 280,70 Kč. Hasičskou nástavbu realizovala společnost HAGEMANN a.s.
Dopravní automobil je vybaven veškerým důležitým vybavením jako je motorová pila, lopata, koště, žebříky, dýchací přístroje, hasicí přístroje, kanystry na vodu či trhacím hákem. Svým vybavením tak doplňuje Rychlý zásahový automobil Volkswagen Transporter.