Slavnostně jsme otevřeli zrekonstruovanou hasičskou zbrojnici

Ve Žďárci u Seče se dne 4. srpna 2018 konaly Oslavy 570 let od první písemné zmínky. U této příležitosti Sbor dobrovolných hasičů Žďárec u Seče slavnostně otevřel zrekonstruovanou hasičskou zbrojnici. Rekonstrukce hasičské zbrojnice byla zahájena v roce 2015, kdy si dali členové sboru za cíl zrekonstruovat prostory hasičské zbrojnice. Celá budova byla velmi zchátralá a již nevyhovující pro současné potřeby sboru.

Díky podpoře a financování rekonstrukce z rozpočtu města Seč mohly být zahájeny stavební práce. Brigády se konaly nejčastěji o víkendech, kdy se rekonstrukci věnovali členové sboru a dobrovolníci ve svém volném čase. Postupně se po 3 letech víkendových prací podařilo dne 31.7.2018 dokončit rekonstrukci a rozšíření hasičské zbrojnice ve Žďárci u Seče.

Právě v sobotu 4.8.2018 došlo na slavnostní přestřižení pásky, kdy se slavnostního dne účastnil starosta města Seč Marcel Vojtěch, místostarosta města Seč Pavel Machač, velitel okrsku Seč Bohuslav Šulc st., a velitel stanice HZS Seč Bohuslav Šulc ml. Po přestřižení pásky došlo na přípitek a občerstvení v hlavní garáži hasičské zbrojnice. V členské místnosti hasičské zbrojnice se konala výstava z historie a současné činnosti sboru. Děkujeme všem, kteří se tohoto slavnostního dne účastnili s námi.

Video zachycující Slavnostní otevření hasičské zbrojnice:

Video zachycující průběh rekonstrukce hasičské zbrojnice: