Uspořádali jsme zájezd do Kácova s bohatým programem

V sobotu 11. listopadu 2023 uspořádal SDH Žďárec u Seče zájezd do Kácova s bohatým programem. Chvilku po 8. hodině ranní vyrazil autobus se 42 účastníky zájezdu do Kácova, kde jsme navštívili Pivovar Hubertus, Muzeum Jawy od Sázavy a Pálenici Kácovka.

V pivovaru jsme se dozvěděli vše o výrobě piva včetně degustace vybraných ležáků. Muzeem Jawy nás provedl jeho majitel, který měl ke každému stroji připraveno zajímavé vyprávění. V pálenici proběhla degustace několika druhů lihovin. Po hlavní části programu v Kácově jsme se přesunuli do Čáslavi, kde jsme po společném obědě navštívili stanici profesionálních hasičů HZS Čáslav, kteří měli pro nás připravenou exkurzi a ukázku moderní techniky.

Zábavný zájezd s rozmanitým programem skončil kolem 17. hodiny, kdy se autobus vrátil zpátky do Žďárce u Seče.