Velice silný vítr pustošil oblast Seče a okolí

Výstraha ČHMÚ, která varovala před velmi silným větrem se v Chrudimském okrese a to převážně v oblastí Železných hor – Seče a okolí se naplnila. Od pondělního večera 29.10.2018 do úterního rána 30.10.2018 je evidováno v Pardubickém kraji více než 150 výjezdů jednotek požární ochrany.

V úterý 30.10.2018 jednotka JSDH Žďárec u Seče vyjížděla po sobě celkem ke 3 událostem, které zapříčinil silný vítr. Spád událostí pro naší jednotku začal v 11:12, letošním 16. výjezdem, kdy JSDH Žďárec u Seče vyjížděla k odstranění větve na komunikaci ve Žďárci směr Seč, chatová oblast. Po odstranění větve jednotka JSDH Žďárec u Seče přejížděla k odstranění zlámaných větví na komunikaci ve Žďárci u autobusové čekárny. Do třetice jednotka JSDH Žďárec u Seče přejížděla k odstranění stromu na komunikaci u zemědělského areálu ve Žďárci.

Můžeme dodat, že se množství škod v naší obci přibližně rovná loňské vichřici Herwart, kdy jsme vyjížděli ke stejnému počtu událostí.