Výjezdová jednotka absolvovala stáž u HZS Chrudim

V sobotu 15.12.2018 se členové výjezdové jednotky JSDH Žďárec u Seče účastnili stáže u Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje na požární stanici Chrudim.

Na stáži v Chrudimi jednotka cvičila s automobilovým žebříkem, cvičila vyprošťování z havarovaných vozidel s novou technikou stanice Chrudim, školení zaměřené na používání radiostanic technikem spojové služby a jejich obsluhou, školení velitelem čety stanice Chrudim chování u zásahu a pravomoci velitele zásahu. Jiří Kučera, velitel jednotky

Výjezd k požáru

Ve 12:06 jednotka vyjela společně s HZS Chrudim a JSDH Slatiňany k požáru hrabanky do Slatiňany, v místní části Kunčí. Naštěstí se nejednalo o velký požár, a tak uhašení proběhlo velmi rychle.

Odpolední výcvik byl zaměřen na seznámení s kompletní výbavou výjezdových vozidel JSDH Žďárec u Seče, po ukončení školení se část členů jednotky vrátila zpět na základnu do Žďárce, zbytek členů zůstal přes noc na stanici HZS Chrudim. V noci žádný výjezd neproběhl a zbytek členů jednotky se v neděli ráno vrátil zpět na základnu.

Pro spoustu členů naší jednotky to byla velice cenná zkušenost.

Kompletní fotogalerie na našem Rajče.net (klikněte zde)