Zahájili jsme 1. etapu rekonstrukcí v areálu za kulturním domem

V sobotu 13.4.2019 jsme opět odvedli velký kus práce. Již od rána jsme káceli a dováželi dřevo pro stavbu vatry k akci Tradiční pálení Čarodějnic. Toto dřevo jsme dováželi z lesa nedaleko Seče a jednalo se o označené stromy poškozené kůrovcem či větrem.

Po složení dřeva jsme zahájili letošní plánované stavební práce v areálu za kulturním domem. Pod dřevěným přístřeškem se nám již delší dobu nezamlouval štěrk. Proto jsme se rozhodli celý prostor vydláždit. Další části rekonstrukce je okolí udírny, kde jsme postavili nový obvodový “stůl”, který již není ze dřeva jako ten stávající, ale je vybudován ze ztratného bednění. Původní stůl z minulého století byl již ve velmi špatném stavu.

Do Tradičního pálení Čarodějnic máme v plánu kompletně dokončit dláždění a také obvodový “stůl”.

V rámci druhé etapy, která se musí stihnout do Železnohorského traktoru 2019 je oprava toalet v areálu za kulturním domem, které již technicky a kapacitně nevyhovují našim požadavkům.