Zakončili jsme ligu v požárním útoku v Morašicích

Velmi deštivá sobota 5. října 2019 patřila v Morašicích již tradiční soutěži v požárním útoku. Tato soutěž není ledajaká, protože se jedná o poslední soutěž v rámci Chrudimské ligy v požárním útoku.  Počasí bohužel hasičům nepřálo. Celý den doslova lilo jako z konve, a tak stany či deštníky byly nutností.

Celá soutěž byla zahájena úderem 9 hodiny. V mužské kategorii se utkalo na 30 soutěžních družstev z celého okresu Chrudim. Nejlepším časem 22,19 ohromilo družstvo SDH Seč, které si sebou domů odvezlo zlatý pohár následováno družstvy SDH Zbožnov a SDH Morašice. Naše mužské družstvo SDH Žďárec u Seče vybojovalo 23. pozici s časem 35,7. Ženská kategorie patřila 12 soutěžním družstvům. Zde si vybojovaly první místo ženy ze Slatiňan s časem 26,87 následované družstvy ČHJ Hlinsko a SDH Brčekoly. Naše ženské družstvo SDH Žďárec u Seče vybojovalo 10. místo s časem 35,91.

Na mokré a blátivé soutěžní ploše si museli všichni soutěžící dávat obrovský pozor. Celý soutěžní den zablácení hasiči a hasičky ukončili ve 14 hodin, kdy proběhlo předání cen. Pro soutěžící to zřejmě až tak příjemné nebylo, nicméně pro diváky to byla rozhodně zajímavá podívaná.

VIDEO – Mužské družstvo SDH Žďárec u Seče

VIDEO – Ženské družstvo SDH Žďárec u Seče

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE NA NAŠEM RAJČE.NET (KLIKNĚTE)