Sněhová kalamita v okolí Seče blokovala silnice a lámala stromy

Ve středu 9.1.2019 se naplnila předpověď meteorologů o silném sněžení. Od brzkých ranních hodin až do večerních hodin spadlo v Železných horách 30 až 40 cm nového sněhu. To značně způsobilo problémy motoristům a spousta stromů se pod váhou sněhu začalo lámat.

První výjezd roku 2019 – 9.1.2019 v 19:18 vyjela jednotka JSDH Žďárec u Seče k odstranění stromu na silnici 337 mezi Žďárcem a Kraskovem.

Po úspěšném odstranění se jednotka vydala zpět na základnu přes obec Počátky, kde narazila na spadlý smrk blokující komunikaci. Po odstranění jednotka dál pokračovala v jízdě, kdy mezi Počátky a Žďárcem narazila na břízu, která byla spadlá na komunikaci. Opět jsme tuto překážku odstranili a vrátili se zpět na základnu.

Dbejte zvýšené opatrnosti při jízdě autem. V lesních úsecích hrozí další pády stromů a nová vrstva sněhu může taktéž způsobit velmi nepříjemné komplikace.